Boston zdolal Tampu Bay , hostia prišli o Stamkosa

12.11.2013 Celý región

New York 12. novembra (TASR) - Hokejisti Bostonu vyhrali v jedinom pondelňajšom stretnutí zámorskej NHL doma nad Tampou Bay 3:0.

"Medvede" rozhodli o svojom triumfe dvoma gólmi v rozpätí 20 sekúnd na konci druhej tretiny, poistku pridal v závere do prázdnej bránky Jarome Iginla.

Slovenský obranca Zdeno Chára bol s takmer 25 minútami na ľade najvyťaženejším korčuliarom Bostonu, pripísal si na konto dve strely a jeden plusový bod. V drese Tampy odohral Richard Pánik viac ako 18 minút a mal jednu "mínusku". Domáci gólman Tuukka Rask vychytal vďaka 28 zásahom čisté konto.

Tampa Bay okrem bodov prišla aj o svoju najväčšiu ofenzívnu hviezdu Stevena Stamkosa. S 23 bodmi najproduktívnejší hráč a so 14 presnými zásahmi i najlepší strelec súťaže narazil v druhej časti po kolízii s domácim Dougiem Hamiltonom do konštrukcie bránky, zranil si pravú nohu a z ľadu ho museli vyniesť na pojazdných nosidlách.

Boston - Tampa Bay 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
Góly: 38. P. Bergeron (Eriksson, Krug), 38. Paille (G. Campbell, Bartkowski), 60. Iginla (Lucic, Krejčí)